سامانه جدید بارشی شنبه وارد کشور می شود

چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸

تهران – ایرنا – کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: سامانه جدید بارشی روز شنبه هفته آینده 17 فروردین ماه از نوار غربی وارد کشورمان می شود.
امین حسین نقشینه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه علمی ایرنا، با اعلام اینکه از جمعه شب یا اوائل روز شنبه 17 فروردین ماه جاری سامانه بارشی جدیدی از نوار غربی وارد کشورمان می شود، افزود:بر همین اساس بارش های قابل ملاحظه ای را در استان های خوزستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد شاهد خواهیم بود.
وی ادامه داد: البته سازمان هواشناسی امروز چهارشنبه یا فردا پنج شنبه در خصوص این سامانه بارشی اطلاعیه ای صادر خواهد کرد که در آن به صورت دقیق به جزئیات طغیان یا سیلابی شدن رودخانه های مناطق و بخش های مختلف درگیر این سامانه پرداخته می شود.
وی اظهارکرد: مناطقی همچون خوزستان، کرمانشاه، ایلام و کهگیلویه و بویراحمد که تحت تاثیر این سامانه بارشی جدید قرار خواهند گرفت، هم اکنون مناطق سیلابی محسوب می شوند لذا مجددا شاهد افزایش حجم آب رودخانه ها خواهیم بود.
نقشینه همچنین اعلام کرد: امروز چهارشنبه 15 فروردین ماه برای مناطق شمال غرب، غرب، جنوب، مرکز، جنوب شرق، شرق، شمال شرق و شمال خوزستان بارش های پراکنده باران پیش بینی می شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: این بارش های پراکنده در برخی مناطق می تواند همراه رعد و برق باشد و در ارتفاعات البرز نیز بارش های خفیف باران را شاهد خواهیم بود.
نقشینه همچنین با اشاره به اینکه، فردا پنج شنبه 15 فروردین به جز جنوب شرق ایران سایر نقاط کشورمان شاهد بارش های پراکنده خواهد بود، ادامه داد:بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی درغرب، زاگرس مرکزی و البرز مرکزی می تواند به شکل برف باشد.
وی گفت: روز جمعه 16 فروردین ماه نیز بارش ها به شمال غرب، جنوب غرب و جنوب و شمال خلیج فارس محدود خواهد شد. 
کارشناس سازمان هواشناسی همچنین با اشاره به وضعیت دمای پایتخت نیز اظهارکرد: کمینه دمای امروز چهارشنبه شهر تهران 8 درجه بالای صفر بود و بر اساس پیش‌بینی‌ها بیشینه دما نیز به 18 درجه سانتی گراد خواهد رسید ضمن اینکه بیشینه دمای پایتخت برای فردا پنج شنبه و همچنین جمعه به ترتیب به 20 و 23 درجه سانتی گراد خواهد رسید.
نقشینه در خصوص گرمترین و سردترین مناطق کشور در 24 ساعت گذشته نیز اظهارکرد: شهر همدان با منفی یک درجه سردترین منطقه و بندرعباس با 35 درجه سانتی گراد گرمترین مناطق کشور بوده اند.
وی همچنین با بیان اینکه، شهر مشهد مقدس فردا پنج شنبه 15 فروردین ماه شاهد کاهش شش درجه ای دما خواهد بود افزود: امروز بیشینه دمای شهر مشهد 21 درجه سانتی گراد است که فردا به 15 درجه کاهش خواهد یافت و مجددا جمعه بیشینه دما این شهر به 20 درجه افزایش خواهد یافت.

برچسب‌ها:
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.