مجمع عمومی انجمن علمی انرژی‌های تجدیدپذیر تشکیل می‌شود

دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

دبیر اجرایی و رئیس کمیته اجرایی کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران ضمن اعلام برگزاری این کنفرانس در تاریخ ۲۰ تا ۲۲ خرداد ماه گفت: مجمع عمومی برای انجمن علمی نوپای انرژی‌های تجدید پذیر تشکیل خواهد شد تا بین انجمن‌هایی که پیشتر در این حوزه وجود داشته، یکپارچگی ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، محسن زندی در نشست خبری کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران که در پردیس شهید عباس پور دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با بیان اینکه تعداد مقالات رسیده به هفتمین دوره برگزاری کنفرانس (دوره فعلی) بی سابقه بوده است، از رشد ۳۰ تا ۴۰ درصدی مقالات ارسال شده خبر داد و گفت: تعداد ۳۵۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده و همچنین رشد بالای ۷۰۰ درصدی مقالات انگلیسی زبان را شاهد هستیم به طوری که ۴۰ درصد مقالات به زبان انگلیسی بودند.

وی همچنین با اشاره به اینکه تعداد مقالات ارسال شده از کشورهای خارجی از صفر به ۲۰ رسیده است، اظهار کرد: تاکنون برگزاری ۱۵ نمایشگاه قطعی شده و ۱۵۰ داروی تخصصی در حوزه‌های مختلف مقالات را داوری خواهند کرد. این در حالی است که ۱۲۰ عضو کمیته علمی (۳۴ عضو از دانشگاه‌های خارج از کشور) در کنفرانس حاضر هستند و ۵۰۰ نفر نیز برای شرکت در کنفرانس ثبت نام کرده‌اند که این موضوع رشد بیش از ۸۰ درصدی شرکت کنندگان را نشان می‌دهد.

دبیر اجرایی و رئیس کمیته اجرایی کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران همچنین از برگزاری ۱۴ کارگاه آموزشی و سه میز گرد تخصصی در این کنفرانس خبر داد و تصریح کرد: دو میزگرد با مشارکت سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان (ستفا) و شرکت توانیر نهایی شده که به ترتیب به موضوعات مشکلات اقتصادی در نیروگاه‌های تجدید پذیر بعد از راه‌اندازی و نیز چالش‌های سرمایه گذاری در نیروگاه‌های تجدید پذیر خواهند پرداخت، این در حالی است که میزگرد بررسی چالشهای قانونی و سیاست‌گذاری در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر هنوز نهایی نشده است.

زندی افزود: ۱۳۰ مقاله به صورت شفاهی و ۱۰۰ مقاله به صورت پوستر ارائه خواهند شد و ۳۰ درصد مقالات ریزش خواهند داشت؛ البته باید یادآور شد که در این دوره سطح مقالات و امتیازات آنها بسیار بالا بوده است.

دبیر اجرایی و رئیس کمیته اجرایی کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران، سخنرانان مراسم افتتاحیه این کنفرانس را سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، رضا اردکانیان معاون وزیر نیرو، عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و محمد حسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر و نیز دو سخنران علمی از کشور فرانسه عنوان کرد و افزود: یک مجمع عمومی برای انجمن علمی نوپای انرژی‌های تجدیدپذیر که مراحل ثبت را طی کرده است، تشکیل خواهد شد تا بین انجمن‌هایی که پیش‌تر در این حوزه وجود داشته، یکپارچگی ایجاد کند؛ ضمن آنکه دکتر لیاقتی رئیس پردیس فنی و مهندسی شهید عباس پور دانشگاه شهید بهشتی قول حمایت از این انجمن را داده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه وزن مقالات کنفرانس علمی و کاربردی است، اظهار کرد: ۷۰ مقاله کاربردی از طرف شرکتهای توزیع برق و بر اساس تجربیات آنها به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده که به صورت تخصصی داوری خواهند شد.

به گزارش ایسنا، هفتمین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران به دلیل هم زمانی با برگزاری آزمون کارشناسی ارشد یک روز جلو افتاده و در تاریخ ۲۱ و ۲۲ خرداد برگزار خواهد شد. ضمن آنکه کارگاه‌های آموزشی این کنفرانس نیز در تاریخ ۲۰ خرداد برپا خواهد بود.

برچسب‌ها:
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.