وزش باد نسبتا شدید در تهران طی فردا نهم اسفند ماه

پنجشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷

 مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به سالم بودن هوای تهران طی امروز از وزش باد نسبتا شدید در پایتخت طی فردا نهم اسفند ماه خبر داد.

باد
به گزارش ایسنا، حسین شهبازی با بیان این که پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا برای امروز (۸ اسفند) نشان‌دهنده برقراری شرایط جوی ناپایدار است، گفت: برای برخی ساعات این روز بارش باران و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی- شمال‌غربی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت بعضی آلاینده‌ها طی برخی ساعات امروز (۸ اسفند) همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی از بعد از ظهر، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط مطلوب‌تری قرار خواهد گرفت.

به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تداوم وضعیت جوی نسبتا ناپایدار تا فردا (۹ اسفند) انتظار می‌رود شرایط کیفی هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت همچنان برقرار باشد و وزش باد نسبتا شدید با جهت غالب غربی - شمال‌ غربی طی برخی ساعات بعد از ظهر افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال داشته باشد.

شهبازی افزود: همچنین دمای هوا در تهران تا روز آینده افزایش جزیی خواهد داشت.

وی در پایان با اشاره به این که کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۳ در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۶۶ همچنان در شرایط سالم است.

برچسب‌ها:
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.